България спечели с 3:1 гейма срещу Унгария в среща от група А на Европейската лига по волейбол за жени. С този успех българките излязоха начело в класирането с 8 точки, възползвайки се от поражението на Турция с 0:3 от Румъния.

Десислава Николова реализира 15 точки за българките, а Елица Василева и Мария Каракашева останаха с по 11. За унгарките Рената Шандор вкара 11, а Мариан Надь завърши с 9.

Българките имаха тотално превъзходство в залата в Кечкемет и единствено дадоха втория гейм на домакините, където на няколко пъти не се разбраха при посрещания и атака и така оставиха унгарския състав в двубоя. В третия и четвъртия гейм обаче нашите доказаха тоталната си класа и спечелиха на 15 и на 7 точки, като последната част премина само за 15 минути.

Мачове от втория турнир в група "А" на Европейската лига по волейбол при жените:

Турция - Румъния 0:3 (15:21, 18:21, 16:21)
Унгария - България 1:3 (11:21, 25:23, 15:21, 16:21)