Волейболните ни национали постигнаха великолепна победа на старта на участието си на финалите на Световната лига.

Момчетата на Камило Плачи победиха домакина Аржентина в Мар дел Плата с 3:1 гейма пред 5000 зрители. В отделните части Тодор Алексиев и компания спечелиха с 28:26, 25:23, 20:25 и 25:23.

Срещата започна равностойно, но домакините поведоха с
16:13 при втората техническа пауза. След това Аржентина увеличи аванса си на четири точки - 20:16, а при 24:22 българският отбор спаси два геймбола и затвори гейма при 28:26 от третия си опит при атака в аут на Федерико Перейра.

Втората част отново беше равностойна, а "гаучосите" поведоха с 19:17 в края на гейма. България отново успя да постигне обрат и да вземе аванс от 22:20. Крайното 25:23 дойде след мощна атака на Цветан Соколов.

По-голямата част от третия гейм мина при преимущество за домакините, които контролираха събитията на полето, повеждайки с 20:15. Грешка на Георги Братоев от начален удар позволи на Аржентина да спечели с 25:20 и да намали изоставането си в срещата.

Четвъртата част отново се движеше точка за точка, но
аржентинският тим поведе с 16:14 при втората техническа пауза. След това обаче България отново успя да постигне обрат и чрез атака през центъра на Стоян Самунев победи с 25:23, с което и спечели с 3:1 гейма.

Отново над всички бе Цветан Соколов, който е определян от някои специалисти за най-добрия на своя пост. Капитанът Тодор Алексиев пък добави 15 точки. Той завърши с 29 точки. Най-резултатен за домакините пък бе Родриго Коирога с 22.

Следващият ни мач в групата е с Италия, като ако спечелим два гейма, ще си гарантираме място в топ 4 на надпреварата.

В дербито от другата група, олимпийският шампион Русия успя да обърне много трудно Бразилия с 3:2 (25:17, 23:25, 22:25, 25:19, 15:11). Тази вечер ''сборная'' играе с Канада, докато бразилците ще почиват.