Волейболните ни национали загубиха от Франция във втората си контрола. В събота те победиха с 3:2, а в неделя паднаха с 1:3 в мач, игран в зала "Христо Ботев" в София.

Срещата тръгна страхотно за нашите. Те владееха положението и заслужено спечелиха първия гейм с 25:15. След това обаче последва спад в играта им.

Французите също ги биха с голяма разлика 25:16 и изравниха резултата. Последва равностоен гейм, в който обаче французите показаха по-здрави нерви и изтръгнаха успеха с 25:23. В четвъртата част Франция спечели с 25:19 и така взе успеха.

Двубоите с Франция са част от подготовката за европейското първенство в Полша и Дания. През следващата седмица момчетата на Камило Плачи ще участват на турнир в Словения.