
Мъжкият волейболен шампион ЦСКА привлече испанския национал Рафаел Паскуал за 1 година. Роденият в Мадрид посрещач, който стана европейски шампион през 2007 година и за последно е играл в отбора от италианската Серия А2 Кастелана Грота. Паскуел участва два пъти на олимпийските игри - в Барселона през 1992 година и в Сидни 8 години по-късно.
"Радваме се, че Рафа се съгласи да дойде тук и да вдигне имиджа на България. Александър Попов взе решението, а аз само го подкрепих. Рафа иска да остане 2 години в България", заяви президентът на "червените" Георги Георгиев при представянето на испанеца.
Наставникът Александър Попов обясни трансфера на Кортес с това, че ЦСКА не е успял да намери класно попълнение от родния ни шампионат. Затова волейболните шампиони са се свързали с 37-годишния бивш испански национал и европейски шампион. Самият волейболист благодари на новите си шефове и обеща да даде всичко от себе си за новия отбор.
"В спорта не е важно на колко години си, а как се чувстваш. За мен е важно да играя и не мисля да приключвам кариерата си тук. Напротив, в България започва един нов етап за мен", заяви Кортес.
Президентът на ЦСКА коментира и евентуалното назначаване на Александър Попов като национален селекционер с думите: "Не го пускам никъде".
"За момента това са само шумотевици", каза от своя страна треньорът Попов.





















