ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 8-ия кръг на Суперлигата, който се игра в столичната зала "Панайот Пондалов".

Двата столични гранда показаха добър волейбол, но в крайна сметка с победата се поздравиха възпитаниците на Александър Попов.

"Червените" волейболисти загубиха първия гейм с 25:22, но след това заиграха по-концентрирано и поведоха в геймовете след 20:25 и 19:25 в следващите две части. Тимът на Славия, който има само една победа този сезон, имаше шанс да доведе нещата до тайбрек, тъй като водеше в самия край на четвъртия гейм.

ЦСКА обаче взе отново контрол над срещата и спечели мача след 22:25 в последния гейм.

В другите два мача, които се играха, лидерът в шампионата Марек Юнион Ивкони би предпоследния Арда с 3:0, а Пирин Балканстрой срази у дома тима на Нефтохимик 2010 с 3:1.