Волейболистите на ЦСКА победиха Марек Юнион Ивкони с 3:1 (25:23, 18:25, 35:33, 25:17) в първия мач между шестте най-добри отбора в България.  Пред 700 зрители в зала „Универсиада” „червените” си върнаха на дупничани за двете поредни загуби от тях.

""

Решителен за крайния изход на двубоя бе третия гейм, спечелен от "червените" с 35:33. Отборът от Дупница изпусна 1 геймбол, а малко след това столичани пропуснаха 3 поредни възможности да затворят частта. Това прекърши Марек и „червените” записаха три точки в турнира, които се зачитат и в първенството. Стойко Ненчев, който с 18 точки бе най-резултатен за ЦСКА, бе избран за най-полезен играч в мача и получи специална купа от организаторите.  Цветан Соколов от Марек записа най-много точки в мача - 19.

Снимки: Георги Казаков, sportal.bg