Волейболистите на ЦСКА загубиха от Дукла (Либерец) с 0:3 (23:25, 20:25) в първия мач от 1/16-финалите на европейския клубен турнир Чалъндж къп.

Реваншът е след една седмица в Чехия.

Чешките волейболисти започнаха добре мача и поведоха в резултата с 5:2, а след това продължиха да доминират. Критичният момент в първия гейм бе, когато ас на Иван Крачев доведе разликата само на една точка - 18:20, но тогава дойдохо няколко отлични изпълнения на Райън Буроу и в крайна сметка отборът от Либерец спечели първия гейм с 25:23.

Чешките волейболисти започнаха още по-силон втория гейм и бързо поведоха с 5:0, 6:1 и 8:1. Тогава дойдоха силните минути за волейболистите на ЦСКА, който при второто техническо прекъсване водеха с 16:15. Но явно силите на възпитаниците на треньора Александър Попов стигнаха дотук и отново чешките волейболисти спчелиха гейма с 25:20 и поведоха в резултата с 2:0.

Началото на третия гейм бе оптимистично за домакините, които поведоха с 3:1, 5:2 и 6:4, но чешките волейболисти записха четири поредни точки, поведоха в резултата и продължиха да доминират до края на гейма и на мача.
Зала "Христо Ботев" бе препълнна от привърженици на ЦСКА, които подкрепяха шумно възпитаниците на треньора Александър Попов и скандираха през целия мач.

В залата бе и селекционерът на българския национален отбор Камило Плачи.