Тренто победи Мачерата във финала за Купата на Италия по волейбол и спечели трофея. Възпитаниците на Радостин Стойчев биха с 3:1 гейма (25:17, 25:16, 21:25, 25:23). Така Казийски, Учиков и треньорът им Стойчев грабнаха пореден трофей на Апенините.

Двубоят започна равностойно. Двата тима си разменяха точки в първия гейм, а първото прекъсване дойде при 8:6 за Тренто. Тимът на Казийски напредна след 16:13 и стигна до 19:14. След два аса на Казийски и няколко добри отигравания резултатът набъбна до 23:15. Щокър донесе успеха на Тренто в този гейм с 25:17 с мощна атака по блока.

Тренто започна много добре и втората част и нямаше съмнение, че отново ще спечели. Разликата през цялото време бе значителна, а резултатът е красноречив - 25:16.

В третия гейм обаче Мачерата показа, че няма да се предаде лесно и нещата се обърнаха. Тимът поведе с 4:1 и си докара нужната доза самочувствие. При 14:18 Казийски направи три поредни точки и върна надеждите на Тренто за чист успех. След две мощни атаки на Иван Зайцев обаче Мачерата спечели гейма с 25:21.

Четвъртата част премина при непрекъсната размяна на точки. Напрежението бе огромно, когато се стигна до 23:23. Тогава Тренто успя да поведе с 24:23 и да докара нещата до мачбол. Последва нова точка за възпитаниците на Радостин Стойчев и те триумфираха с трофея.