Тренто се класира за 1/4-финалните плейофи на волейболната Шампионска лига. В реванша от 1/8-финалите шампионът на Италия победи белгийския Нолико с 3:1 гейма (25:23, 25:19, 26:28, 25:23) и продължава напред, след като спечели с толкова и първия мач и се нуждаеше само от два гейма.

За Тренто два гейма игра и българския диагонал Цветан Соколов. Въпреки краткия си престой в игра, той отбеляза 13 точки за своя тим, с колкото се отличи и съотборникът му Себастиан Соле.

Най-резултатен за Нолико, а и в целия мач, бе аржентинецът Федерико Перейра с 24 точки.

Следващ съперник на Тренто ще е руският Белгорье (Белгород). Италианският шампион трябва да преодолее и този тим, за да се класира за финалната четворка в Анкара.