Итас Диатек (Тренто) спечели с 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 25:21) гейма дербито на 9-ия кръг на волейболната Серия А1 на Италия. Воденият от Радостин Стойчев тим, в който играе и Матей Казийски, показа повече класа и доминираше над съперника си през повечето време.

Срещата в зала „Пала Тренто” започна много добре за домакините, които успяха да вземат първия гейм без нито веднъж да позволят на съперника си за поведе в резултата. В крайна сметка частта бе затворена при 25:17.

Вторият гейм обаче не се разви по същия начин. Домакините отново тръгнаха добре, водеха на първото и второто технически прекъсвания, но след това последва засилване в играта на Пиаченца и гостите изравниха геймовете с победа с 25:23 във втория.

Третият гейм започна много равностойно и се игра така до второто техническо прекъсване, но след него Тренто успя да дръпне и да спечели с 25:20. В четвъртия пък Пиаченца имаше сили за отпор само до първите 10 точки, след което домакините спечелиха гейма с 25:21, а с това и мача с 3:1.