За първи път от 6 години насам волейболния шампион на Италия Тренто остана извън първите три отбора в класирането на редовния сезон в италианското волейболно първенство. В ерата на Радостин Стойчев и Матей Кайзийски отборът неизменно стартираше плейофите на едно от първите две места в подреждането.

Месеци след напускането на двамата обаче Тренто остана на четвъртата позиция преди старта на елиминациите, въпреки поредния силен мач на завърналия се след контузия Цветан Соколов. Националният ни волейболист отбеляза най-много - 24 точки от всички волейболисти на игрището, но тимът му Тренто загуби домакинството на Перуджа с 1-3 гейма в мач от предпоследния кръг на редовния сезон. Победителите са трети.

След като цяла година водеше в класирането, Лубе Банка Мачерата отстъпи първата позиция след загуба с 2-3 от Равена. Начело с точка повече вече е тимът на Христо Златанов - Пиаченца, победил с 3-0 Верона. Тази неделя предстои директният мач за първото място преди старта на плейофите.

Мачерата е домакин на Пиаченца, а сблъсъкът ще бъде излъчен пряко по RING.BG, както и онлайн на voyo.bg.