За първи път от четири години воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек Трентино не можа да стигне до финалната четворка на Шампионската лига по волейбол. Италианският тим загуби драматично след "златен гейм” от Динамо (Москва) в първия плейоф (1/8-финалите) след груповата фаза на турнира.

В първата среща в Русия, Тренто загуби с 2:3, а сега пред своя публика се наложи повече от категорично с 3:0 (25:19, 25:18, 25:12). Както повелява регламентът на директните елиминации в турнира при разменени победи, независимо от техния резултат, се стигна до изиграване на така наречения решителен златен гейм, който се играе във формат на тайбрек до 15 точки. Именно в него руснаците обаче се оказаха победители и го спечелиха с 15:12.

Матей Казийски реализира 13 точки за Тренто, а Николай Учиков не игра. Най-резултатни с по 18 точки бяха Ян Щокър от състава на италианците и Павел Круглов от Динамо.

Така след 3 поредни титли в Европа през 2009, 2010 и 2011 и 3-то място от 2012 година, сега Тренто изненадващо не можа да стигне най-добрите 4 на континента. Динамо (Москва) пък ще се изправи срещу настоящия шампион Зенит (Казан) на последното стъпало преди финалната четворка, която е в Новосибирск, където домакин ще бъде местният Локомотив.