ЦСКА загуби с 0:3 (17:25, 14:25, 21:25) у дома от Андреоли Латина (Италия) в първи мач от 1/16 финалите в турнира за Купата на CEV (втория по сила европейски клубен турнир).

Двубоят се игра пред около 650 зрители в столичната зала "Христо Ботев" и продължи едва 63 минути, а воденият от Силвано Пранди тим не срещна никакви трудности по пътя към победата.

Българският представител в турнира се държа достойно срещу своя по-класен съперник до средата и на трите гейма. След това обаче гостите демонстрираха по-големия си опит и не допуснаха никаква изненада преди реванша в Италия през следващата седмица.

Треньорът на "червените" Александър Попов започна със стартов състав Георги Сеганов, Ивайло Стефанов, Красимир Георгиев, Петър Кирчев, Бранимир Грозданов , Ивайло Барутов и либеро Бойко Бонев.

ЦСКА създаде най-много проблеми на своя съперник в третата част, въпреки това загуби с 21:25.

Най-резултатни в мача бяха Якуб Ярош и Йерун Раувердинк от гостите с по 13 точки. За ЦСКА Ивайло Барутов, Красимир Георгиев и Бранимир Грозданов завършиха с по 6 точки.

Реваншът ще се играе на 1 ноември в Италия.