Тежка серия започна световният клубен волейболен шампион Тренто. В рамките на седем дни Матей Казийски и компания имат 3 мача. Добрата новина за екипа на Радостин Стойчев е, че и трите срещи са в дома на трентинци – Пала Тренто.

Серията започна  в сряда с мач от третия кръг на Серия "А" срещу Модена, който беше отложен заради участието на Тренто в Световното клубно първенство. Воденият от старши треньора Радостин Стойчев постигна победа с 3:1 (24:26, 25:9, 25:14, 25:18) у дома.

Голямото дерби обаче е в неделя срещу четвъртия в класирането Пиаченца с Христо Златанов в редиците. Феновете на волейбола в България ще могат да гледат пряко мегасблъсъка от деветия кръг по bTV Action в неделя от 18:30 часа.

"Преди всичко трябва да играем добър волейбол, за да можем да спечелим предстоящите важни двубои. Точките са изключително важни за нас предвид класирането ни в момента", заяви старши-треньорът на Тренто Радостин Стойчев преди важните мачове в шампионата.

Отборът му ще завърши тежката си серия следващата сряда с мач от Шампионската лига срещу френския Тур. Основна тема на разговор за феновете на Тренто в последните дни е дали треньорът Стойчев отново ще даде почивка на капитана Казийски както беше при победата срещу Кастелана Гроте от осмия кръг.

Тогава Казийски се появи в игра само за кратко през втория гейм, а на негово място в отбора се включи младият Филипо Ланца.

Българските волейболни фенове ще могат да загреят за големия мач в неделя с друг сблъсък с родно участие в събота. От 18:30 минути Светослав Гоцев и неговия Верона гостуват на Вибо Валентия. Мачът ще бъде предаван пряко по RING.BG.

Приятните волейболни изненади в ефира на bTV Media Group не свършват само с шампионатната битка в Италия. На 29 и 30 декември са полуфиналите и финалът за купата на Италия, които също ще бъдат предавани пряко.