Националният отбор на България победи олимпийския шампион Бразилия с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21) гейма във втория си мач от група G на турнира Гран При по волейбол за жени в Маягуес (Пуерто Рико).

Срещата продължи 1:46 час и се игра пред 2100 зрители. Възпитаничките на Марчело Абонданца записаха четвърта поредна победа за България в турнира.

България, номер 43 в света, за пръв път срещна Бразилия в турнира Гран При, но като цяло волейболистките имат 4 победи в седем мача срещу този съперник.

Преди тази среща бразилките имаха 29 поредни победи срещу отбори, освен САЩ. За последно те загубиха от Япония през август 2010 година.

За българския тим се отличиха Добриана Рабаджиева с 16 точки, Страшимира Филипова с 14 и Елица Василева с 13 точки. Емилия Николова добави 12 точки, а Христина Русева записа 10 точки. Фернанда Родригес бе най-полезна за Бразилия с 18 точки.

Първият гейм беше изключително равностоен, а победната точка в него реализира Емилия Николова. Вторият сет продължи с оспорвана игра, а в него точка сложи Рабаджиева. Бразилките спечелиха третата част с 25:20, след като подобриха блокадата си, но в четвъртия гейм българките контролираха играта и стигнаха до победата.

Днес от 21.00 часа е последният мач на България от втория турнир на Гран При срещу Доминиканската република.