Селекционерът на България Радостин Стойчев даде пресконференция преди олимпийската квалификация в София от 8 до 10 юни. Това е последен шанс за волейболистите ни за квота за Игрите в Лондон. Съперниците ни са Египет, Франция и Пакистан.

"За нас тази квалификация е много важна. Успяхме да възстановим някои контузени. От няколко дни тренираме на почти пълни обороти. Надяваме се да оправдаем надеждите на българския народ, очакваме помощ и от публиката. Андрей Жеков няма проблеми вече. Липсва му само игрова и техническа подготовка. Коляното на Николай Николов не е нито много добре, нито много зле. Божилов се оправя, Ананиев все още е далеч от завръщане. Теодор Тодоров е в добро състояние.

Този турнир наистина е по-лек от миналата квалификация. Сега има само 4 отбора, вместо 8. Тогава играхме срещу Италия, Германия, Сърбия. Определено беше по-трудно. Сега основният ни конкурент е Франция. Играят различен волейбол от нас.

Те традиционно са ни неудобен съперник. Все още имаме проблеми да покажем силата си във всеки мач. Искам да предам на тима техническите решения, за да имат волейболистите повече увереност. Срещу Германия имаш напредък в това отношение. Дано напрежението да не ни се отрази. Все пак големите спортисти се виждат в тежките моменти", заяви Стойчев.