Тренто постигна трета поредна победа във волейболната Шампионска лига.

Италианският първенец спечели гостуването си на турския Аркас с 3:0 гейма (25:15, 25:21 и 25:13).

Лидерът на националния ни отбор Цветан Соколов отново бе на ниво и завърши с 15 точки. По-резултатен от него бе единствено Алекс Ферейра. Португалецът записа 17 точки.

Олимпиакос пък победи Нолико (Маасейк) с 3:1
(28:26, 25:22, 23:25, 25:23). Боян Йорданов бе най-резултатен за гръцкия гранд с 20 точки.

Полският Ясжембски нанесе втора домакинска загуба
на водения от Мартин Стоев отбор на Томис (Констанца),
побеждавайки ги с 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20) гейма.
Либерото Владислав Иванов се отчете с 57% добро посрещане, а капитанът и разпределител Андрей Жеков завърши с 4 точки.

Фридрихсхафен постигна първата си победа за сезона в
Шампионска лига след 3:0 (25:16, 25:20, 25:17) гейма срещу Галатасарай. Топреализатор на мача стана българският диагонал на победителите Венцеслав Симеонов със 17 точки. Валентин Братоев добави 14 точки. Центърът Виктор Йосифов допринесе за успеха с 4
точки, а другият български център на Фридрихсхафен Светослав Гоцев не влезе в игра.

Полският Асеко Ресовия победи гостуващия Будейовице (Чехия) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:16) гейма. Николай Пенчев бе част от основната осмица на Ресовия като либеро.