Защитаващият титлата си Полша победи драматично гостуващия САЩ с 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16) в мач от група "А" на Световната лига по волейбол за мъже.

Американците пропиляха аванс от 2:1 гейма, а в края на изключително оспорваната четвърта част пропуснаха и три мачбола и позволиха на домакините да изравнят след 30:28. В тайбрека гостите наваксаха пасив от 4:8 и стигнаха до 9:9, след което мачът вървеше точка за точка, но поляците все пак стигнаха до крайната победа с 18:16.

Якуб Ярош беше най-полезен за успеха с 21 точки, Бартош Курек добави 17, а Михал Винярски завърши с 16. Карсън Кларк беше най-добър за САЩ с 24 точки. Матю Андерсън се отличи със 17.

Лидер в групата е Бразилия с 16 точки, пред България с 14, САЩ с 12 и Полша с 10 точки.