Русия - Бразилия е финалът на Световната лига по волейбол за мъже. Руснаците се справиха с Полша, а бразилците преодоляха Аржентина.

Русия преодоля съпротивата на домакините от Полша с 3:1 гейма (22:25, 23:25, 25:22, 17:25). Поляците бяха равностойни на съперника си, но в крайна сметка не можаха да се доберат до повече от почетна загуба.

В първите две части "Сборная" спечели трудно, а в третата загуби. В четвъртия гейм обаче тимът не допусна да се стигне до тайбрек и спечели най-убедително - 25:17. Така Русия ще се изправи срещу Бразилия в битка за първото място. Отборите от групата на България - Аржентина и Полша ще спорят за третата позиция в надпреварата.

ПОЛША - РУСИЯ 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 17:25)
ПОЛША: Пьотър Новаковски, Гжегож Косок, Бартош Курек, Якуб Ярош, Михал Ручиак, Лукаш Жигадло - Кжиштоф Игначак -либеро
Старши-треньор: Андреа Анастази (Италия)
РУСИЯ: Тарас Хтей, Сергей Гранкин, Денис Бирюков, Дмитрий Мусерский, Максим Михайлов, Александър Волков - Соколов-либеро
Старши-треньор: Владимир Алекно.