Воденият от Радостин Стойчев отбор на Тренто постигна първа победа за сезона в италианската волейболна Серия А1.

Световният клубен шампион надигра с 3:0 (25:19, 25:12, 25:23) като гост Алтотевере (Сан Джустино) в мач от четвъртия кръг на първенството.

С най-много точки се отличиха звездата на тима Матей Казийски и кубинецът Османи Хуанторена с по 13 точки.

Другият българин в Тренто Николай Учиков се появи като резерва в третата част и записа една точка.

Тренто е с два мача по-малко заради участието си на световното клубно първенство и в момента се намира на девето място в класирането с актив от три точки.

В друга среща от кръга съперникът на ЦСКА в турнира за купата на СЕВ Андреоли (Латина) спечели с 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) у дома срещу Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов в състава си. Българският национал завърши с 16 точки и беше най-резултатен за гостите, предаде БТА.

Воденият от Силвано Пранди тим на Андреоли се намира на второ място в подреждането в Серия А1 с 10 точки. Кунео е на трета позиция с девет точки.

Каза (Модена) пък спечели с 3:1 (25:27, 25:19, 25:13, 29:27) като домакин срещу Кастелана Гроте с Виктор Йосифов в състава си. Българският център реализира седем точки за гостите. Кастелана Гроте заема десето място в класирането с едва една спечелена точка.