ЦСКА отпадна на 1/16-финалите в турнира по волейбол за мъже за Купата на CEV (Европейската волейболна конфедерация). "Червените" загубиха гостуването си на италианския Андреоли (Латина) с 1:3 гейма.

За тима на Андреоли, който е воден от бившия селекционер на България, Силвано Пранди, това е дебют в европейските клубни турнири.

Треньорът на "червените" Александър Попов започна със стартов състав: Георги Сеганов, Ивайло Барутов, Бранимир Грозданов, Ивайло Стефанов, Петър Кирчев, Красимир Георгиев и либеро Велизар Кьосев.

Домакините спечелиха лесно първите два гейма в мача. В третата част италианците водеха с 16:13, но "червените" стигнаха до обрат - 19:18. След 22:20 момчетата на треньора Александър Попов спечелиха гейма с 25:23 точки. В четвъртия гейм българските волейболисти взеха аванс със 7:6, но домакините направиха серия от 7:1 и до края на мача нямаха проблеми.

Така ЦСКА отпада от турнира, но ще продължи участието си в Европа в "Чалъндж къп". Съперник на "червените" на 1/16-финалитеще бъде победителят от мача от втория кръг между Тилбург (Швейцария) и Дукла (Либерец, Чехия).