Волейболните ни националки записаха пети успех на Световното Гран при по волейбол за жени. Двубоят завърши 0:3 за нашите (23:25, 23:25, 29:31).

Това бе първи мач от група "М" от последния трети кръг. Срещата се игра пред около 5000 зрители в Сендай.

След този успех българките имат 16 точки след пет победи и две загуби. Засега те са седми в генералното класиране и имат шанс за класиране на финалите в Сапоро. Те са на една точка зад Бразилия и САЩ. В събота момичетата ни се изправят срещу Чехия.

Срещата с японките бе много оспорвана. Българките спечелиха първите два гейма с 25:23, а третата част се превърна в истинско зрелище. Японките се бориха до последно, но в крайна сметка нашите стигнаха до успеха с 31:29. Това обаче не бе никак лесно, момичетата на Марчело Абонданца минаха през четири мачбола.

Най-резултатна за българския тим бе Елица Василева, която записа 19 точки, Рабаджиева добави още 13, а Емилия Николова - 11 точки.