Марек Юнион Ивкони записа трета загуба в третия си мач от Шампионската лига по волейбол. Този път българският тим падна при гостуването си на един от фаворитите в групата Копра Елиор Пиаченца с 0:3 (15:25, 21:25, 24:26).

Така дупничани остават на последното четвърто място в класирането с три поражения, докато италианците събраха седем точки.Звездата на домакините Лука Ветори завърши мача с 14 точки, а ветеранът Самуеле Папи приключи с 10. Също с 10 завърши и Михаел Манджуков от българския състав.

Христо Златанов получи почивка и не игра за италианския тим.

Само пред 1000 човека в зала „Палабалка Пиаченца” домакините нямаха проблеми в първите два гейма, които спечелиха съответно за 21 и за 24 минути. В първата част грешките на българите бяха достатъчно, а класата на Пиаченца в повече, за да се стигне за 17 минути до 23:11.

Втората част вървеше равностойно до 10:10, след което постепенно домакините взеха преднина с 15:10, с 16:12 при първото прекъсване и след това с 19:12. Германският национал Денис Калиберда обаче в края на гейма показа сериозно отношение и затвори успеха.

Дупничани се представиха най-добре в третата част, когато имаха преднина почти през цялото време. При 23:21 за Марек звездата Папи реализира веднъж от атака, а след това и грешка посрещането не позволи на нашите да вземат 24-а точка. Блокада на Симон и Калиберда узакониха разликата в класите с 26:24 в третата част.

Така в класирането в групата лидер е френският Тур с 8 точки, Пиаченца е със 7, словенският АХЦ Волей е с 3, а Марек е с 0.