Трета победа от началото на сезона в шампионата на Италия по волейбол - Серия "А1” записа Молфета. Новакът в елита се наложи над водения от легендата на италианския волейбол Андреа Джани тим на Верона с 3:0 гейма в среща от 7-мия кръг.

С актив от по 9 точки двата отбора делят 5-7 място заедно с Модена. Пореден много силен мач за Тодор Скримов с екипа на Латина. Българският национал завърши с 15 точки при загубата от финалиста от миналия сезон Пиаченца с 1:3.

За "вълците”, Христо Златанов отбеляза 5 точки. Тренто се наложи над Чита Ди Кастело с 3:2, като Цветан Соколов отново бе лидер за победителите със 17 точки.

Бившит диагонал на Левски Жани Желязков влезе в игра за Равена, като резерва при загубата на тима като гост на Кунео с 1:3 гейма и отбеляза 2 точки.