Младежките ни волейболни национали завършиха на четвърто място на Световното първенство, след като в мача за бронза отстъпиха на Русия с 1:3 (24:22, 20:22, 25:27, 15:21).

Подобно на мъжете на последното европейско първенство и те бяха близо до медалите, но останаха без бях.

Нашите започнаха страхотно мача и успяха да спечелят първия гейм с 24:22. След това продължиха с убедителните си изяви и бяха равностойни на руснаците до последно във втората част.

Съперникът обаче успя да измъкне успеха в гейма и да изравни. В третия гейм играта продължи да бъде все така равностойна.

Русия показа по-здрави нерви и би с 27:25. Това бе и преломният момент в мача. В четвъртия гейм нашите бяха обезверени и загубиха с голяма разлика - 15:21.