Навопривлечената националка Милена Ботева бе определена за реализатор №1 на 19-ия кръг в италианската Серия А1.

Високата 204 см българка, която играе със статут на италианка за Тена (Сантерамо) реализира 21 точки (4 блока) за победата на своя тим като гост на Линес Екокапитана (Алтамура) с 3:2.

Така отборът на Тена (Сантерамо) се утвърди на 10-то място в класирането на Серия А1.

25-годишната русенка, която е била шампионка на България по гребане за девойки старша-възраст, бе повикана от новия селекционер на държавният тим – Драган Нешич в разширения тим на България.

""/

Ботева, която играе на поста диагонал на разпределителя, играе за първа година в италианската Серия А1 и има отлични изяви за отбора от Сантерамо. Милена Ботева е реализирала общо 176 точки за своя тим, което е означава по 9,3 средно на мач.

ИВАЙЛО БАНЧЕВ

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google