В първия си мач от група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже Марек Юнион Ивкони загуби от Тур (Франция) с 0:3 след точно един час и 30 минути игра.

Срещата в зала "Арена Самоков" се игран пред около 1200 български любители на волейбола. Срещата започна равностойно, но загубихме първия гейм. Вторият гейм бе под контрола на французите, а третият гейм бе най-добрият за българския шампион, който поведе с 3:0.

Последваха безброй изравнявания и се стигна до 22:22. В крайна сметка Тур стигна до мач-бол при 24:22 след сервис в аут на Венцислав Трифонов и грешка на Гьорги Гьоргиев и след атака на Давид Конечни френският шампион Тур спечели и третия гейм, а с това и мача.

Следващият мач на Марек Юнион Ивкони в групата е на 29 октомври, вторник, като гост на АЦХ Волей (Любляна – Словения).

от сряда:
Копра Елиор Пиаченца (Италия) - АЦХ Волей (Словения) 3:1 (25:18, 24:26, 25:14, 25:23)