Марек Юнион Ивкони победи Черно море БАСК с 3:0 гейма в среща от втория кръг на Суперлигата по волейбол за мъже. Поради наказание срещата се игра в студена зала "Васил Симов" в София пред около 50-на зрители, повечето от половината, от които бяха дошли от Дупница, за да подкрепят символичните домакини.

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони стигнаха до успеха най-вече със силен начален удар и с висока непробиваема блокада, особено в края на геймовете. Вторият гейм премина при пълно превъзходство на Марек, а първият и третият бяха по-оспорвани. Отлично за победителите се включи ветеранът и капитан на тима Найден Найденов.    Наказанието на Марек Юнион Ивкони изтича днес и втората среща между двата отбора утре ще се играе в Дупница.

В залата бе и националният селекционер Мартин Стоев, който следеше изявите на проектонационалите Цветан Соколов от Марек Юнион Ивкони и Владислав Александров от Черно море БАСК.В днешния мач варненци бяха водени от нов старши треньор - Юлиан Тупанков. Предишният старши треньор Евгени Генчев е бил освободен през седмицата след първите две загуби на тима във Варна от ЦСКА миналата седмица.

Марек Юнион Ивкони - Черно море БАСК - 3:0 (25:22, 25:16, 25:21)