Волейболистите на Марек Юнион Ивкони победиха Черно море БАСК с 3:1 (25:23, 25:14, 17:25, 25:19), в мача 14-ия (последен кръг) от Националната волейболна лига ”Булстрад”.

Марек Юнион Ивкони започна много силно мача си срещу варненци и измъкна първия гейм с 25:23 след хубава игра на Минчо Минчев за последните точки.

Във втората част гостите бяха буквално премазани с 25:14, но след това волейболистите на Виктор Карагьозов се отпуснаха и позволиха на противниците си да вземат глътка въздух. Варненци се разиграха и се върнаха в мача след 25:17.
В четвъртия гейм обаче основният им нападател Владислав Александров започна да греши и Черно море БАСК пропиля преднината си при 9:4. Дупничани изравниха при 13:13, а след това поеха инициативата с хубави атаки на 17-годишния Цветан Соколов. С 25:19 домакините затвориха мача при 3:1 гейма.

Изключително силен мач за домакините направи националът Цветан Соколов.

""

Така в крайното класиране на редовния сезон в НВЛ Марек зае 4-то място, а Черно море е на 5-то място. Така двата отбора ще излязат един срещу друг в плейофите на шампионата, като дупничани имат предимство в домакинствата.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ – ЧЕРНО МОРЕ БАСК 3:1 (25:23, 25:14, 17:25, 25:19)