Отборът на Марек Юнион Ивкони излъга Черно море БАСК с 3:2 (25:18, 16:25, 23:25, 28:26, 15:6) в дербито на 7-ия кръг на Националната волейболна лига, което се игра в зала ”Христо Борисов” във Варна.

Момчетата на Виктор Карагьозов спечелиха първата част, но загубиха следващите две.
Варненци предусещаха победа с 3:1 гейма, но не успяха да затворят четвъртия гейм.
Марек успя да го измъкне с 28:26 и изравни до 2:2 гейма. Окрилени от успеха гостите доминираха напълно и в тайбрекът, който спечелиха с убедителното 15:6.

Последния мач от 7-ия кръг дербито ЦСКА – ЛукОйл-Нефтохимик (Бургас) ще се играе в понеделник от 17,30 часа в столичната зала ”ЦСКА – Васил Симов” и ще бъде предаван пряко по ТВ България.

Резултати от 7-ия кръг на НВЛ:

Черно море БАСК (Варна) – Марек Юнион Ивкони (Дупница) 2:3 (18:25, 25:16, 25:23, 26:28, 6:15)

Славия - Левски-Сиконко 1:3 (25:20, 9:25, 17:25, 16:25)
Пирин Балканстрой (Разлог) - Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 25:20, 25:14)

8. Арда (Кърджали) 7 – 0 – 7 1:21 0

Забележка: За победа с 3:0 и 3:1 се дават по 3 точки. За победа с 3:2 се дават 2 точки. При загуба с 2:3 се взима 1 точка.