Марек Юнион Ивкони допусна четвърта поредна загуба в група А на волейболната Шампионска лига.

Дупничани отстъпиха с 0:3 (24:26, 19:25, 14:25) на италианския Пиаченца и останаха на дъното на класирането в групата без спечелен гейм.

Марек вече няма шанс за третото място в групата, което дава право на участие в турнира за купата на ЦЕВ. С успеха си Пиаченца се изравни с френския Тур на върха в класирането на група "А".

Отборът на Найден Найденов бе много близо да измъкне първия гейм в мача, но по-сериозната класа на италианците натежа в решителните разигравания на първата част. Марек игра силно в атака и водеше с 21:18 в първия гейм, но изпусна инициативата и загуби с 24:26.

В оставащите два гейма Пиаченца намери своя ритъм и с лекота спечели с 25:19 и 25:14, с което приключи мача за малко повече от час игра.

Капитанът на Пиаченца Христо Златанов получи преди началото на мача икона на Св.Иван Рилски от домакините под аплодисментите на над 1000 зрители в "Арена Самоков".