Волейболистите на Марек завършиха със загуба участието си в Шампионската лига. Момчетата на Найден Найденов отстъпиха с 0:3 гейма. В отделните части българският тим отстъпи със 17:25, 15:25 и 22:25.

Най-полезен за нашия представител бе Венелин Кадънков с 13 точки.

В другия мач АЦХ Волей (Словения) претърпя поражение от Копра Елиор (Италия) - 1:3 (25:22, 21:25, 15:25, 22:25). За победителите Христо Златанов записа 15 точки.

Така Марек приключи на последното място в групата с актив от 3 точки.

Ето го и крайното класиране:
1. Копра Елиор 6 5 1 17:5 16 точки
2. Тур 6 5 1 15:8 13
3. АЦХ Волей 6 1 5 8:15 4
4. Марек Юнион Ивкони 6 1 5 3:15 3

Италианският шампион Тренто също завърши със загуба груповата фаза на Шампионската лига след 0:3 (16:25, 18:25, 19:25) гейма като гост на германския Берлин Волейс. Въпреки това италианският отбор завършва на първо място в група "D" с 15 точки, колкото има и германският тим. Тренто обаче е по-добър точков коефициент и се класира за топ 12 на турнира.

Националът Цветан Соколов се включи като резерва
във втория гейм и игра в третия, завършвайки с 5 точки.

Николай Пенчев и Асеко Ресовия спечелиха група "С" след
победа с 3:0 гейма над Пари Волей. Пенчев игра във втория гейм.

Халкбанк загуби като гост на Ястрежебски Вийгел в дербито на последния кръг в група "F" - с 2:3 гейма.
Матей Казийски отбеляза 23 точки за водения от Радостин
Стойчев отбор на Халкбанк, а Османи Хуанторена добави още 25 точки. Турския състав остана на второ място в класирането.

Мартин Стоев и воденият от него Томис Констанца победиха Хипо Тирол Инсбрук с 3:1 гейма, но двата тима отпадат от турнира. Андрей Жеков завърши със 7 точки, а Владислав Иванов също игра във всичките четири гейма.

В група G Фридрихсхафен загуби от Рьозеларе с 2:3 гейма и отпада от турнира. Валентин Братоев реализира 25 точки за домакините, Вистор Йосифов още 10, а 1 точка добави и Светослав Гоцев.

Олимпиакос победи Острава с 3:0 в група В, без Боян Йорданов в състава си, но също отпада от по-нататъшно участие в Шампионската лига.