Волейболният шампион на Италия Лубе Банка Мачерата спечели дербито на предпоследния 21-и кръг в италианската волейболна Серия А1 срещу състава на Кунео.

В сблъсък, продължил повече от 2 часа и излъчен пряко по bTV Action и на VOYO.BG, Мачерата се наложи с 3:1 гейма.

Изключително силно за отбора на Кунео игра националният ни волейболист Цветан Соколов, който за първи път от доста време насам се представи на обичайния си пост - диагонал на разпределителя.

Тренто пък разби гостуващия Марми Ланца (Верона) с 3:0 (25:15, 25:17, 25:20) в мач от 21-ия кръг на италианското волейболно първенство.

С петата си поредна победа възпитаниците на българския специалист Радостин Стойчев събраха 51 точки и си гарантираха първото място преди последната среща от редовния сезон.

Матей Казийски завърши с 11 точки, а Николай Учиков, който влезе като резерва във втория гейм, добави 5 точки. За гостите, които допуснаха 16-а поредна загуба и са последни в класирането, Светослав Гоцев се отличи с 8 точки.