В драматичен мач Лукойл Нефтохимик надделя над Марек Юнион Ивкони с 3:2 в копие на вчерашния двубой с Левски, в който бургазлии успяха да измъкнат победата, след като губеха с 1:2 гейма.

Най-интересен и решаващ бе четвъртият гейм. Лукойл дръпна с 8 точки - 13:5, но след това се стигна до 16:16. Бургазлии пак се откъсната, този път с 5 точки - 21:16, но дупничани изравниха при 22:22.

При този резултат първият съдия Ивайло Иванов направи грешка, отсъждайки точка в полза на Лукойл, след като играч на Марек отрази топката, но реферът показа, че е докоснала пода.

Найден Найденов от Марек грубо поиска обяснение от рефера. Гузен от неправилното си решение съдията не посмя да го накаже с картон.

""

При 24:24 последните две точки Лукойл реализира от начален удар. В петия гейм Марек рухна, а бургазлии се наложиха с 15:9 и грабнаха победата.

За най-полезен играч в мача бе определен либерото на Лукойл Добромир Иванов.