Шампионът Левски-Сиконко се класира на финал в Националната волейболна лига ”Булстрад”, след като в 5-ата среща от полуфиналния плейоф се наложи над Пирин Балканстрой с 3:2 гейма в препълнената до краен предал зала ”Септември”.

”Сините” стигнаха до финала след като отстраниха Пирин с 3-2 победи в серията. Левски-Сиконко постигна 3 победи с по 3:2 и загуби две с 2:3

Момчетата на Любомир Герасимов спечелиха първата част с 25:19. Във вторият гейм ”сините” волейболисти успяха да стигнат до обрат и победиха с 25:22.
Третата част бе отново за волейболистите на Левски-Сиконко, които го спечелиха с 25:22.
Четвъртата част започна вихрено за домакините, които поведоха с 8:0 и затвърдиха гейма с 25:14.

""

В тайбрекът Левски-Сиконко поведе с 8:5 и безпроблемно стигна до успех с 15:10 благодарение на отличната си блокада. Така ”сините” спечелиха мача с 3:2 гейма и спечелиха серията с 3-2 победи.

На финала шампионът на България в последните 8 години ще срещне ЛукОйл-Нефтохимик (Бургас).
Така двата отбора ще се срещнат за трета поредна година на финала на шампионата, като до сега те бяха щастливи за ”сините” волейболисти.

ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ – ЛЕВСКИ-СИКОНКО 2:3 (25:19, 22:25, 20:25, 25:14, 10:15)