Левски Волей победи с 3:1 (25:16, 26:24, 20:25, 25:16) у дома финландския Иску Волей Тампере в първа среща от 1/16-финалите в европейския клубен турнир по волейбол за мъже за купата на СЕВ.

Пред близо 350 зрители в зала "Христо Ботев" "сините" демонстрираха отличен начален удар и още от самото начало разстроиха посрещането на гостите.

Воденият от Мартин Стоев български отбор започна отлично срещата и поведе с 1:0 след категоричното 25:16 в първата част. При 24:23 Иску Волей пропусна един геймбол и това позволи на Левски да постигне обрат и да спечели втория гейм с 26:24.

Добрата игра в първите две части доведе до отпускане в състава на домакините и Тампере се върна в мача след 25:20 в своя полза. Все пак в четвъртия гейм не се стигна до нова изненада и Левски Волей закономерно достигна до пълен успех с 25:16 и 3:1.

Треньорът на "сините" Мартин Стоев започна с титулярен състав, в който играха Георги Братоев, Жани Желязков, Валентин Братоев, Христо Цветанов, Симеон Александров, Красимир Гайдарски и либерото Ивайло Лалов.

Срещата-реванш между двата отбора е следващата седмица във Финландия.