Волейболният КВК Габрово отпадна от третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж Къп, след като записа загуба с 0:3 гейма и в реванша с Пиаченца, който се играв Италия.

Момчетата на треньора Любомир Герасимов паднаха от Пиаченца, където капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 19:25, 13:25, 28:30.

Така след две загуби с по 0:3 гейма габровци отпаднаха от по-нататъшно участие в надпреварата, но самото им достигане до този етап може да се счита за успех.

Пиаченца със Златанов пък се класира за 1/4-финалите, където ще срещне победителя от двойката между беларуския Строител (Минск) и гръцкия Олимпиакос (Пирея), където играе българският национал Боян Йорданов.

В друг мач от турнира Галатасарай, където играят Владо Николов и либерото Теодор Салпаров, се класира за 1/4-финалите, след като победи като домакин швейцарският ЕН Газ & Ойл (Лугано) с 3:0 гейма.
Турският тим показа превъзходство през целия мач, като само вторият гейм бе малко по-оспорван. В крайна сметка Владо Николов и компания спечелиха отделните части с 25:17, 25:22 и 25:17.

Победата обаче доведе до „златен гейм“, който определи крайния победител, защото Галатасарай малко изненадващо падна в първия мач с 0:3 гейма.

В крайна сметка Галатасарай победи трудно с 19:17 и се класира за 1/4-финалите, където ще срещне руснкия Урал (Уфа), който елиминира беларуския Комуналник (Гронд). Първата среща ще бъде между 5 и 7 февруари в Русия, а реваншът седмица по-късно в Истанбул.