Кунео спечели "българското" дерби от 16-тия кръг на италианската волейболна Сериа А срещу Тренто с 3:1 гейма.

Загубата е трета през месец януари за водения от Радостин Стойчев отбор, след пораженията от Каза Модена в първенството на Италия и Динамо (Москва) в Шампионската лига.

Неуспеха коства на тима първото място във временното класиране заемано вече от шампиона Лубе Банка Мачерата. Въпреки успеха пък Кунео остава на четвъртата позиция.

Фантастично за победителите се представи националният ни волейболист Цветан Соколов играл отново на непривичния за него пост на централен блокиращ. Соколов, който в последните 3 години се състезава за Тренто и все още е собственост на този отбор отбеляза 17 точки срещу бившите си съотборници приключвайки двубоя като най-резултатния състезател за Кунео.

С 15 точки за Тренто завърши Матей Казийски. Другия българин в състава на гостите Николай Учиков се появи на терена като резерва, но не успя да отбележи точка.

Следващата седмица Тренто е домакин на Латина воден от бившия национален селекционер на България Силвано Пранди, а Кунео ще гостува на Пиаченца, отборът, в който играе българинът с италиански паспорт Христо Златанов.

В друг мач от 16-тия кръг тази вечер между отбори в които играят българи Кастелана Гроте на Виктор Йосифов победи с 3:0 гейма Верона, за който се състезава Светослав Гоцев.