
Звездата на българския национален отбор по волейбол Матей Казийски ще избира между настоящия си тим Динамо (Москва) и италианския шампион Лубе банка (Мачерата) за продължаването на кариерата си.
Двата тима са предложили най-добрите условия на родния краен нападател.
Направилият ужасен сезон отбор на Лубе Банка е приготвил фантастичната сума от 3 млн. евро за Казийски, като го искат за период от 4 години. Пристигането на българина в Мачерата е и условието, поставено от флагмана на тима Иван Милкович. В интервю пред медиите на Ботуша сърбинът обяви, че привличането на Матей ще е единственото нещо, което може да го задържи в отбора.
Според пресата на Апенините - Милкович е пред трансфер в Рома. Римляните са готови да платят огромната неустойка, за да вземат звездата. Наставникът на столичани Роберто Серниоти си е поставил задача да изгради още по-силен тим за догодина. В плана му влиза наемането на Милкович и бразилския магьосник Жиба.
Много голям е шансът Казийски да продължи договора си с Динамо. Московчани също ще подобрят доста финансовите параметри на Матей, който подписа с клуба за 800 000 евро за срок от 3 години през 2005 година. Пристигането на италианския спец Даниеле Баньоли начело на руския шампион е и допълнителен коз, който може да се окаже решаващ за оставането на българския посрещач.
ПЕТЪР СТОЯНОВ, ”Телеграф”

