Кастелана Гроте поведе с 1:0 победи срещу Вибо Валентия в осминафинален плейоф от първенството на Италия по волейбол.

Възпитаниците на треньора Флавио Гулинели постигнаха драматичен успех с 3:2 гейма при домакинството си в сряда вечер, въпреки че пропиляха аванс от две части.

В първите два гейма Виктор Йосифов и неговите съотборници спечелиха с 25:21 и 27:25 точки, но загубиха следващите два с 21:25 и 24:26.

В решителния тайбрек домакините постигнаха успех с 15:13.

Най-резултатен за Кастелана бе диагоналът Джулио Саби, който завърши с 30 точки, а Виктор Йосифов се отличи с 10.

В другата среща от първата фаза на плейофите Латина надигра Сан Джустино с 3:0. Вторите мачове са в неделя 17 март, когато от 18:30 по voyo.bg ще бъде излъчена срещата между Сан Джустино и Латина.