Отзиви след осминафинала Полша - България 2:3 от европейското първенство по волейбол.

Камило Плачи: (треньор на България): Двата отбора изиграха много добър мач. Разликата в играта може би е в една малка точка, но разликата между загубата и победата е огромна. Поздравявам Полша за играта и за всичко, което имат като отбор, фенове и организация. Сега трябва да се фокусираме единствено върху мача срещу Германия.

Андреа Анастази (треньор на Полша): Поздравления за България, защото се бориха докрай във всеки мач. Българите играха фантастично, беше емоционален мач.
Това е един от малкото случаи, в които не съм толкова тъжен от отпадането. Отборът игра добре и се бори до края. Разликата беше само един играч - Цветан Соколов, който е един от най-добрите в света.

Тодор Алексиев (капитан на България): Поздравления за страхотната игра на полския отбор и за невероятната битка. Да спечелиш в такава атмосфера по трибуните
е фантастичен опит. В петия гейм беше невероятно. Сега трябва да се подготвим за мача с Германия.

Марчин Мозджонек (капитан на Полша): Поздравявам България за победата и за класирането за четвъртфиналите. Беше страхотен и равностоен мач, в който двата отбора се представиха наистина добре и се бориха до края. Беше ожесточен двубой, пълен с борба и много емоции. Да не играем на четвъртфиналите се реши от две-три разигравания. Благодаря на феновете за атмосферата и на организаторите за добрите условия, които ни предоставиха. Сега е време да преосмислим нещата. Това е провал. Не може да бъде казано по друг начин. Но това не е последната ни дума.