ВК Марек Юнион Ивкони Дупница беше глобен с 3000 лева и наказан с лишаване от домакинство за три срещи на заседание на Дисциплинарната комисия към Българска федерация по волейбол.

Санкцията е наложена заради счупения нос на съдията Тошко Стоянов от Пловдив. Реферът пострада след мача Марек Юнион Ивкони - Лукойл Нефтохимик (2:3), четвърта среща от полуфиналния плейоф на НВЛ-Булстрад. Загубата доведе до отпадането на дупничани и след мача Стоянов е бил ударен.

Според отбора на Марек Юнион Ивкони реферът е повлиял върху резултата с отсъжданията си и клубът поиска спирането на правата му. Подобно нещо обаче не беше прието.

На заседанието на Дисциплинарната комисия беше глобен и Любомир Герасимов, треньор на ВК Пирин Балканстрой Разлог, с 1000 лева. Герасимов изтърва нервите си в четвъртия двубой с Левски Сиконко, загубен с 2:3 гейма, и за момент искаше да извади волейболистите си от мача. В крайна сметка обаче тимът от Разлог довърши двубоя. Серията ще се реши в пети мач утре в Разлог.