Галатарасай, воден от Драган Нешич, победи с 3:1 (25:15, 25:22, 27:29, 25:22) Левски волей на старта на международния турнир по волейбол в Добрич, предаде БГНЕС.
Близо 700 зрители в зала "Добротица" станаха свидетели на интересен мач, в който се наслаждаваха на майсторството на бивши и настоящи национали.
В първите две части турският гранд, в който играят Владимир Николов и Теодор Салпаров, лесно стигна до успеха, побеждавайки с 25:15 и 25:22 точки. Третият гейм също започна с превъзходство за гостите от Босфора, като южните ни съседи дори имаха два мач бола при 24:22 точки, но суперселекцията на Мартин Стоев, начело с братята Георги и Валентин Братоеви, Христо Цветанов, Красимир Гайдарски и други топ състезатели, успя да изравни и да спечели гейма с 29:27 точки.
В началото на четвъртата част "сините" поведоха, но авансът им се стопи до второто техническо прекъсване. В края на гейма волейболистите на Галатасарай си осигуриха комфортна преднина, а Владо Николов затвори мача при 25:22.
Най-резултатен в срещата бе Валентин Братоев с 22 точки, а бившият капитан на националите ни Владо Николов се отчете с 20 точки за новия си клуб.
Двубоят бе наблюдаван от бившия национален треньор при мъжете Георги Василев.