Франция постигна първа победа в Световната волейболна лига, след като в интензивен петсетов мач от група ''А'', където е и България, се наложи с 3:2 гейма над Полша.

Бенжамен Тониути и Ервен Нгапет бяха водещите фигури в състава на домакините, а Полша остава на последната позиция в групата без нито един успех. Днес пък България посреща Аржентина и ще се стреми да остане без поражение.

Франция стартира тази среща много чисто и ефективно, но в края му трябваше да треперят за крайното 25:23 за 35 минути. Полша заигра във втората част с типичните си оръжия - силен начален удар и здрава блокада и след половин час успя да изравни геймовете след 25:21.

След това поляците обърнаха развоя със спечеления трети гейм, но драмата настъпи в четвъртия, когато благодарение на Тонюти с неговите два аса се стигна до 25:21. В тайбрека се намеси Нгапет, който иначе завърши срещата с 20 точки, предаде БТА.

Така Франция спечели с 15:11 и взе първи успех в Лигата. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в Тулуза в неделя
през нощта.

В група ''В'' Сърбия спечели малко трудно с 3:2 гейма над Иран. Александър Атанасиевич с 23 точки и Никола Ковачевич с 18 бяха най-добри за гостите, докато Фархад Гаеми с 16 беше номер 1 за Иран.

Русия изненадващо лесно отстъпи на Италия с 1:3 гейма на собствен терен, като само в първите два гейма домакините показаха сила. Иван Зайцев вкара 28 точки за Италия и беше неудържим при атаките. Кристиан Савани добави 19, а за Русия със 17 се отличи Алексей Спиридонов.