Цветан Соколов и Николай Николов тренираха на облекчен режим преди втория мач на националите по волейбол от приятелския турнир в Словения.

Тази вечер тимът излиза срещу Канада. Избраниците на Камило Плачи отстъпиха с 1:3 на Словения в двубоя, с който бе открито състезанието. Канадците пък разбиха с 3:0 четвъртия участник Дания.

Соколов, който направи 30 точки срещу домакините, и Николов имаха леки болки и проведоха възстановително занимание. Останалите 12 състезатели наблегнаха на сервиса и посрещането в заниманието, което продължи около 50 минути.

Плачи прие спокойно загубата от Словения. Италианският треньор и асистентите му работиха до около 3 часа през нощта по анализа на срещата и подготовката на двубоя с Канада. Първият видеоразбор за деня продължи повече от очакваното, а след тренировката имаше и индивидуални тактически занимания с част от играчите.

Утре вечер отново от 21 часа българско време е последният мач на българите срещу тима на Дания. Националите се прибират в неделя вечерта и в понеделник ще имат почивен ден. Следващият уикенд в София са контролите срещу Сърбия.