Кунео с Цветан Соколов в състава си се класира драматично за финалната четворка на Шампионската лига по волейбол. Италианският тим надигра сънародниците си от Мачерата с 3:2 гейма в реванша от Плейоф 6.

След загубата на Кунео с 0:3 в първия мач и победа във втория, се стигна до „златен гейм:, който Цветан Соколов и компания спечелиха категорично с 15:7 и се класираха за полуфиналите.

В отделните части на драматичния втори мач Кунео надигра Мачерата с 25:17, 25:19, 22:25, 21:25, 15:8.

На полуфинал волейболистите на Кунео ще срещнат полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), който пък елиминира турския Аркас (Измир). В другият полуфинал един срещу друг ще излязат руския гранд Зенит (Казан) и домакините от Локомотив (Новосибирск). Мачовете са на 16 и 17 март (събота и неделя).