Бразилия спечели Световната волейболна лига за мъже, след като на финала се наложи с 3:1 (25:22, 25:22, 16:25, 25:23) над Русия. Това е девета титла от това състезание във витрината на "Селесао".
Мачът започна с леко надмощие на бразилците, които след последното равенство в гейма 11:11 започнаха да трупат аванс, а при 22:17 треньорът на руснаците Даниеле Баньоли взе прекъсване, но това не го спаси от поражението- 25:22 за бразилците.
Почти по идентичен начин започна и втория гейм- точка за точка и никой от отборите не рискуваше излишно. Тогава обаче срещу Михайлов от руския състав бразилците винаги вадеха двойна или тройна блокада чрез Мурильо, Тео и Данте, в резултат на което взеха и минимален аванс- 21:19, а накрая затвориха гейма с 25:22.
Русия изигра блестящо третия гейм, възползвайки се от моментно отпускане в бразилския отбор. След 18:16 настъпи преломния момент и до края южноамериканците не спечелиха нито една точка.
В последния гейм руснаците водеха с 20:16, но в следващите минути настана срив в организацията им в защита и това доведе резултата до 20:20.След това благодарение на Данте бразилците излязоха напред, а в крайна сметка триумфираха с 25:23. След успеха в аржентинския град Кордоба, бразилците получиха чек за 1 милион долара, а половин милион ще си поделят в руския отбор.
Отборът на Сърбия спечели бронзовите медали след успех над Куба с 3:2 (28:30, 25:20, 22:25, 25:22, 15:12).

