Защитаващият титлата си отбор на Бразилия се класира за финала на Световната лига по волейбол за мъже в Полша.

На полуфиналите бразилците победиха с 3:0 (25:22, 42:40, 25:23) гейма Аржентина след 1:35 часа игра.

На финала в неделя "селесао" ще срещне победителя от другия полуфинал между Русия и Полша. Отборът на Бразилия, който доминира в турнира през последните години, се класира за 12-и път на финал. За Аржентина това бе първи полуфинал в Световната лига.

Най-драматичен бе втория гейм, който продължи 40 минути и бе спечелен от Бразилия с 42:40. Волейболистите на Аржентина имаха 7 геймбола, но не успя да се възползват от тях, а Бразилия при 11-ия си геймбол спечели частта.

Третата част започна след 10-минутна почивка, но бразилците поведоха и до края нямаха проблеми.

За Бразилия Тео Лопес завърши с 23 точки, по 13 точки добавиха Жиба и Лукас. За Аржентина Факундо Конте записа 20 точки.