Българският национален отбор по волейбол при мъжете заема първото място в Група ”Д” на Световната лига, след като снощи победи представителния тим на Китай с 3:1 (25:16, 19:25, 25:22, 25:17) и постигна трета поредна победа. Същата вечер другите два отбора, които играят в същата група, Полша и Аржентина, изиграха един динамичен мач в зала ”Познан”, който в крайна сметка влезе в актива на домакините с победа 3:1 (23:25, 27:25, 25:17, 25:23). И България и Полша до момента нямат загуба, но родните волейболисти за 10 изиграни гейма са загубили само един, което автоматично ги нарежда с 6 единици пред поляците.

Легенда: Т- точки; П- победи; З- загуби; Г/с- геймово съотношение

България също така е и държавата с най-голямо геймово съотношение от четирите групи, като единствено тя за 3 мача е допуснала само гейм загуба.