Мъжкият национален отбор по волейбол се приближи много близо до класиране за финалите на световното първенство по волейбол след втора поредна победа в квалификациите в Чехия.

След като вчера момчетата на Камило Плачи се справиха "на ходом" с Кипър, днес те повториха упражнението и срещу Холандия, побеждавайки "лалетата" с 3:0.

В неделя нашите играят утре срещу домакина Чехия в последния си мач в групата, в който те могат да си гарантират място на финалите на Световното първенство в Полша по-късно през годината.

"Трикольорите" стартираха уверено срещу Холандия и взеха ранен аванс с 8:4 точки, след което увеличиха преднината си до 16:10. Холандците намалиха до 14:17, но за повече нямаха сили.

Втората част също започна добре за българите, които дръпнаха с 10:4, но след серия от грешки позволиха на съперника за изравни при 17:17. Холандците дори успяха да поведат с 24:22 и пропуснаха два поредни геймбола, след което момчетата на Плачи успяха да затворят частта с 27:25.

В третия гейм българите доминираха тотално и предрешиха нещата още при второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16:10. До края "трикольорите" дадоха още само четири точки на съперниците си, за да триумфират.